Ota yhteyttä Ammattilaiset apunasi - aina parasta palvelua

Lainisalo kehittää ja tuo uusia menetelmiä pintakäsittelyalalle. Haluamme tarjota premium-tason teollisuuden pintakäsittelypalvelua kaikenkokoisille yrityksille. Asiakaslupauksemme perustana on toimitusvarmuus, laatu, kustannustehokkuus ja kumppanuus.

Myynti

Tepa Lehtinen R & D Manager

tepa.lehtinen@lainisalo.fi +358 40 356 2064

Marek Reinsalu Tuotepäällikkö

marek.reinsalu@lainisalo.fi +372 58585106

Timur Gaissin International Sales Director

timur@lainisalo.fi +372 553 2234

Tino Lainisalo New Business Manager

tino.lainisalo@lainisalo.fi +358 40 548 7887

Mika Kilpinen Key Account Manager

mika.kilpinen@lainisalo.fi +358 50 420 4364

Tuotekehitys

Tuotekehitysyksikkömme toimii itsenäisenä yksikkönään Helsingissä. Teemme testit ja kokeet tutkimusyksikkömme laboratoriossa. Testaamme, laadimme ja jalostamme pintakäsittelyprosesseja ja menetelmiä asiakkaidemme tarpeisiin. Meillä on teräsrakenteiden pintakäsittelyntarkastajan pätevyys.

Miika Pienimäki Tuotantopäällikkö

miika.pienimaki@lainisalo.fi +358 40 767 9371

Tepa Lehtinen Tuotekehityspäällikkö

tepa.lehtinen@lainisalo.fi +358 40 356 2064

Hallinto

Hanna Varjonen HR manager

hanna@lainisalo.fi +358 50 543 24 66

Martin Finell Taloushallinto ja Helsingin yksikön johtaja

martin.finell@lainisalo.fi +358 40 357 6490

Dani Lainisalo Talousjohtaja

dani.lainisalo@lainisalo.fi +358 40 708 0260

Ota yhteyttä Ammattilaiset apunasi
-aina parasta palvelua

Lainisalo kehittää ja tuo uusia menetelmiä pintakäsittelyalalle. Haluamme tarjota premium-tason teollisuuden pintakäsittelypalvelua kaikenkokoisille yrityksille. Asiakaslupauksemme perustana on toimitusvarmuus, laatu, kustannustehokkuus ja kumppanuus.

Helsinki

Lainisalo Oy

Valuraudantie 5-7 00700 HELSINKI

+358 40 529 3168

7.00 - 15.15

Ähtäri

Lainisalo Oy

Saarikyläntie 21 63700 ÄHTÄRI

+358 40 550 4863

7.00 - 15.30

Perho

Lainisalo Oy

Teollisuustie 3 69950 Perho

+358 50 308 0984

7.00 - 15.30

Rauma

Lainisalo Oy

Isometsäntie 2 26100 Rauma

+358 50 470 6835

7.00 - 15.30

Tallinna

Lainisalo Industrial Painting OÜ

Peterburi tee 66/68/70, 11415 Tallinn, Estonia

+372 525 7809

7.30 - 15.30

Tallinna

Powder painting Oü

Ämma tee 78 B Iru küla Harju maakond 74206 Estonia

+372 5858 5106

7.30 - 15.30